Święcenie plecaków pierwszoklasistów i przedszkolaków
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Dowozy jak w poprzednim roku szkolnym
8.00 - zbiórka w szkole i przemarsz z Pocztem sztandarowym do kościoła
8.20 - Msza Święta w kościele parafialnym
9.20 - uroczyste rozpoczęcie roku na holu Szkoły Podstawowej w Wieleninie
9.45 - spotkania uczniów z wychowawcami
10.30 - odwozy
Wielenin_-_Orzeszkow_-_Brzeziny.doc
Wielenin_-_Rozniatow(1).doc
Obóz szachowy nad Balatonem
W dniach 16-23 lipca uczniowie z gminy Uniejów, na zaproszenie Fundacji im. Wacława Felczaka, uczestniczyli w obozie szachowym na Węgrzech.
Najważniejszym zadaniem fundacji jest pogłębianie polsko-węgierskiej tradycji i dziedzictwa oraz pielęgnowanie przyjaźni, która przetrwała dramatyczne wyzwania przeszłości i okazała się trwała w wolności, dlatego też wybór miejsca obozu nie był przypadkowy. Piękny kurort nad Balatonem – Balatonboglár jest miejscem bardzo ważnym dla historii Polski, bowiem tutaj w czasie II wojny światowej funkcjonowało polskie gimnazjum, w którym uczyły się dzieci polskich uchodźców. Uczestnicy obozu mieli okazję wędrować śladami swoich przodków, odwiedzić polską izbę pamięci w domu Fischla oraz zobaczyć kryptę z prochami ks. Béli Vargi.
Młodzi szachiści oprócz historii chłonęli wiedzę szachową, którą profesjonalnie, w czasie codziennych czterogodzinnych sesji serwował im zaprzyjaźniony z Uniejowem Walery Miko. Nasi uczniowie okazali się wprawnymi graczami, podczas turnieju szachowego na około 50 uczestników trzech z nich znalazło się w pierwszej dwunastce. Jednak nie chęć wygrywania była tu najistotniejsza, ale spotkanie człowieka z człowiekiem poza barierą języka, wieku, płci, narodowości, religii oraz kultura współbycia oparta na szacunku, rozwoju i umiejętności przegrywania, dyscyplinie oraz strategii myślenia.
Program obozu był wypełniony po brzegi, więc polskie dzieci przywiozły do domów nie plecak, a wór pełen wrażeń, a w nim: codzienne kąpiele w Balatonie, rejs statkiem, przejażdżka letnim torem bobslejowym, koncert organowy, pobyt na wieży widokowej, dyskoteka, gry i zabawy animacyjne, wieczór bajek polskich i węgierskich.
Piękna idea integracji młodych Polaków i Węgrów została spełniona. A to dopiero początek naszej wspólnej przygody, ponieważ w czasie wyjazdu zakiełkowała myśl o partnerstwie szkół.
Fundacja pokryła koszty pobytu uczestników i programu obozu, natomiast koszt przejazdu został sfinansowany przez Urząd Miasta w Uniejowie.
Maciej Klata, Anna Gazda, Joanna Wicherkiewicz
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
24 czerwca 2022 r. zakończyliśmy rok szkolny. Pan Burmistrz Józef Kaczmarek wręczył nagrody osobom, które najlepiej napisały testy kompetencji. Stypendia otrzymali:
Hanna Marciniak, Anna Kozłowska, Anna Graszka, Maja Pawlak, Natalia Goszczyk, Adrian Jaśkiewicz, Maksymilian Okrasa, Marcel Szczepuła, Cynthia Karcz, Jakub Koziński, Jakub Pietrzak, Szymon Rosik.
Stypendia ufundowane przez Burmistrza Miasta Uniejów otrzymali członkowie Pocztu Sztandarowego Szkoły i Drużyny Harcerskiej im. Mikołaja Kopernika w Wieleninie
Dyplomy i nagrody przekazano uczniom za pracę w sklepiku szkolnym, redakcję gazetki szkolnej "Piśmidełko", systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności.
Pani Dyrektor Elżbieta Goszczyk wręczyła najlepszym uczniom nagrody za wysokie wyniki w nauce.
klasa I - Hubert Świątek, Kornelia Szafarz, Nadia Michalak
klasa II - Joanna Gdańska, Julia Andrysiewicz, Aleksander Banasiak, Maksymilian Kujawiak, Michał Nadolny, Wojciech Miśkiewicz, Adrianna Warych
klasa III - Hanna Marciniak
klasa IV - Anna Kozłowska, Anna Graszka, Anna Pietrzak, Aleksandra Pawlak
klasa V - Maja Pawlak, Natalia Goszczyk
klasa VI - Mikołaj Szafarz
klasa VII - Cynthia Karcz, Marcel Szczepuła, Kacper Szafarz
klasa VIII - Izabela Rosik, Weronika Szypowska
Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa przekazało nagrodę dla Izabeli Rosik-najlepszej absolwentki Szkoły Podstawowej w Wieleninie.
Serdecznie wszystkim gratulujemy! Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.
6
W SP Wielenin nagradzamy najlepiej oszczędzających w SKO
Już od wielu lat w naszej szkole funkcjonuje Szkolna Kasa Oszczędności, która działa pod patronatem Banku Spółdzielczego w Poddębicach. Jest to nowoczesny program edukacji finansowej, który bezpiecznie i jednocześnie ciekawie uczy zarządzania oszczędnościami, a także wprowadza do podstaw bankowości. Głównym celem Szkolnej Kasy Oszczędności jest wyrabianie u uczniów od najmłodszych lat nawyków świadomego oszczędzania i przygotowanie do rozsądnego i umiejętnego sposobu gospodarowania własnymi oszczędnościami. Ze względu na pandemię i niektórych klas nauczanie zdalne przeprowadzenie konkursów był utrudnione, ale nie przeszkodziło to jednak we wręczeniu nagród dla najlepiej oszczędzających uczęszczających do szkoły członków SKO w roku szkolnym 2021/2022. Fundatorami nagród byli sam BS Poddębice oraz SKO ze środków własnych. Mimo trudności, mamy nadzieję, że ten ciężki rok tylko zmotywuje nas wszystkich do jeszcze bardziej wytężonej pracy, która przyniesie jeszcze lepsze efekty. Z tego miejsce jeszcze raz zachęcamy wszystkich do idei oszczędzania przez cały czas, nie tylko podczas konkursów!
Daniela Kwiatosińska
Magdalena Andrysiewicz
18
Uroczyste pożegnanie absolwentów
24 czerwca w Szkole Podstawowej w Wieleninie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z pożegnaniem absolwentów, czyli kończących w tym roku Szkołę uczniów klasy 8.
W części oficjalnej uroczystości nie zabrakło oczywiście okolicznościowych przemówień i podsumowań roku szkolnego. Następnie absolwenci złożyli uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły, rozdano świadectwa, nagrody dla uczniów i podziękowania dla rodziców. Warto dodać, że w tym roku wielenińską podstawówkę ukończyło siedemnaścioro uczniów (czyli komplet ósmoklasistów), a najlepsze wyniki uzyskały Izabela Rosik i Weronika Szypowska, odbierając tym samym świadectwa z wyróżnieniem.
Kolejnym ważnym punktem była część artystyczna, po której absolwenci uroczyście pożegnali się z całą społecznością naszej Szkoły. Na zakończenie zostali obdarowani pamiątkowymi czapeczkami przez młodsze koleżanki i kolegów z klasy 7.
Wszystkim tegorocznym absolwentom dziękujemy za wspólnie spędzone, niezapomniane lata. Teraz życzymy Wam dalszych sukcesów i ściskamy kciuki za realizację Waszych marzeń i planów.
Powodzenia i do zobaczenia!!!
Maciej Klata
41
Wakacje
Nadszedł czas zasłużonego wypoczynku. Przed ostatnim dzwonkiem były wyjątkowe podziękowania. Klasa III wraz z rodzicami zaprosiła swoją wychowawczynię Barbarę Nowak na spacer po Uniejowie. Miło spędzone popołudnie rozpoczęło się od wręczenia pięknie wykonanych przez uczniów laurek. Słowa tam zapisane są największym podziękowaniem. Na bardzo długo zostaną w pamięci. Dziękuję!!! Życzę bezpiecznego i miłego wypoczynku.
Barbara Nowak
Zakończenie oddziału przedszkolnego.
Sukcesy przedszkolaków i uczniów
W Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Mieszkańcy naszych pól, łąk i lasów"
Igor Małolepszy zdobył III miejsce
Nadia Kujawiak - wyróżnienie.
W Gminnym Konkursie Fotograficznym "Architektura mała i duża mojej miejscowości" w kategorii 14-17 lat
I miejsce uzyskał Kacper Szafarz.
Organizatorem konkursów był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie.
Uczniowie klasy IV otrzymują karty rowerowe!
Jednym z pierwszych istotnych testów w życiu każdego z nas jest egzamin na kartę rowerową. Wtedy to dostajemy pierwszy dokument upoważniający nas do prowadzenia pojazdu i uczestniczenia w ruchu drogowym.
Po żmudnych przygotowaniach uczniowie klasy IV SP Wielenin przystąpili do sprawdzianu zarówno teoretycznych, jak i praktycznych umiejętności jazdy na dwóch kołach. Pierwsza część obejmowała sprawdzenie znajomości znaków drogowych, zasad komunikacji drogowej oraz podstawowych umiejętności konserwacyjnych jednośladu i udzielania pierwszej pomocy. Później, uczniowie przeszli do części praktycznej, podczas której musieli przejechać przez specjalnie przygotowany tor imitujący prawdziwą drogę. Znajdowały się tam między innymi znaki drogowe, do których zdający musieli się stosować. Niemniej jednak, cała grupa doskonale poradziła sobie z wszystkimi zadaniami, dzięki czemu jeszcze przed wakacjami uczniowie otrzymali karty rowerowe, uprawniające ich do samodzielnego podróżowania rowerem po szlakach komunikacyjnych. Dokładnie w dniu 14 czerwca 2022 wręczyła je p. dyrektor Elżbieta Goszczyk.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy bezpiecznego wypoczynku – być może już na rowerze!
Daniela Kwiatosińska
13
Przygoda z Tatą
Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.
Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.
Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.
Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.
Planowane konkurencje na trasie gry:
1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim
2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza
3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta
4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli
5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami
6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem
7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód
8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską
9. gra w golfa
10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Dzień Matki w klasie 2
W dniu 30 maja 2022 roku w klasie drugiej odbyła się jedna z najistotniejszych uroczystość w całym roku, czyli Klasowy Dzień Mamy. Dzieci mogły w tym dniu nie tylko spotkać się z mamami wspólnie przy herbacie i ciastkach, ale przede wszystkim w swój piękny, dziecięcy sposób podziękować za ich bezgraniczną, matczyną miłość.
Przygotowania do tego święta ruszyły już w maju. Dzieci w tajemnicy przed mamami uczyły się wierszy i piosenek a w szkole wspólnie z wychowawczynią szlifowały swój kunszt aktorski. Przygotowały też dla mam pomysłowe prezenty – kolorowo pomalowane kwiaty, a także specjalne kupony dla mamy na przykład na sprzątanie, przytulenie bądź śniadanie do łóżka.
Sama uroczystość rozpoczęła się od wspaniałego występu, podczas którego dzieci okazały swoim mamom wdzięczność za ich miłość i codzienną opiekę. Pokazywał on jak ważną rolę mają mamy w życiu codziennym każdego dziecka i jak istotna jest to misja. Nie brakowało jednak elementów humorystycznych, co tworzyło podniosłą lecz radosną całość. Później mamy zasiadły do wspólnego poczęstunku, również przygotowanego przez dzieci przy pomocy wychowawczyni. Niejednej mamie zakręciła się łezka i nie ukrywały one swojego zaskoczenia niespodzianką. Każda z mam była dumna ze swojego dziecka za ich występ i pracę w niego włożoną. Z tego miejsca chcielibyśmy życzyć mamom zdrowia oraz radości z tak wspaniałych dzieci!
Daniela Kwiatosińska
18
Wycieczka do Szczecina
27 maja o godzinie 7.00. uczniowie klas V-VIII z terenu gminy Uniejów, którzy zwyciężyli w tegorocznych gminnych konkursach przedmiotowych i artystycznych, wyruszyli na trzydniową wycieczkę na trasie: Szczecin – Międzyzdroje – Świnoujście – Wolin. Opiekunami pięćdziesięcioosobowej grupy były panie: Elżbieta Bartnik, Dorota Bamberska, Marzena Antczak i Andżelika Górecka.
Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do Szczecina, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Narodowe oraz Zamek Książąt Pomorskich, w którym mogliśmy podziwiać galerię wystawową z ekspozycjami czasowymi, zarówno o tematyce historycznej, jak i plastycznej oraz wejść na Wieżę Dzwonów z pięknym widokiem na miasto. Następnie wybraliśmy się do ośrodka wypoczynkowego w Rewalu, rozpakowaliśmy swoje walizki i zjedliśmy obiadokolację.
Drugiego dnia naszej wyprawy pojechaliśmy na wyspę Wolin, aby zwiedzić wioskę Słowian i Wikingów oraz wziąć udział w grze terenowej - odszukać bogów, odgadnąć ich imiona i odnaleźć nazwę legendarnego miasta. Po tych niełatwych, ale sprawiających uczniom dużą przyjemność zadaniach, wybraliśmy się do Muzeum Regionalnego Andrzeja Kaubego, a następnie do hotelu.
Kolejnego dnia, po wykwaterowaniu, przejechaliśmy do Międzyzdrojów. Tam odwiedziliśmy niezwykłe Oceanarium oraz spacerowaliśmy po kurorcie Aleją Gwiazd. Uczniowie mieli również czas na kupienie pamiątkowych gadżetów.
Droga powrotna minęła nam szybko i około godziny 20.00-stej zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy na miejsce.
Marzena Antczak
26
Dzień Mamy w oddziale przedszkolnym 5- 6 latków
Chęć sprawiania przyjemności swoim mamom, okazywania im miłości i przywiązania miało swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowaliśmy z okazji Dnia Matki. Ta wyjątkowa uroczystość, w naszym oddziale przedszkolnym 5-6 latków obyła się 27 maja. Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały piękny występ. Wiele czasu poświęciły na próby aby wszystko pięknie się udało. Recytowały wiersze, które przeplatane były piosenkami . Na koniec wykonały piękny taniec z parasolkami do Walca z filmu „Noce i dnie”. Mamy w ogromnym skupieniu i wzruszeniu słuchały życzeń i podziwiały program artystyczny w wykonaniu swoich pociech i niejedna łezka pojawiła się w matczynym oku. Uczucia dzieci znalazły swój wyraz w ofiarowanych Mamom upominkach: podziękowaniach, najlepszych życzeniach, dyplomu dla Supermamy, własnoręcznie wykonanym kwiatku a przede wszystkim w gorących uściskach . Po występie dzieci zaprosiły mamy na słodki poczęstunek. Wszystkim mamom ta uroczystość bardzo się podobała i każda z nich w tym dniu była dumna ze swojego dziecka.
Alicja Gapsa
Dzień Matki w klasie I
„Miłość matki i dziecka jest bezwarunkowa”
Dziś pierwszaki gościły w klasie swoje ukochane MAMY. Wspólnie celebrowaliśmy ich święto. Oto , jak komentują to wydarzenie same zainteresowane .
Dzisiejszy dzień w szkole był naprawdę świetny. Były wierszyki , piosenki i wspólna zabawa ( podczas której my , mamy, nieźle się spociłyśmy). Dzieci zrobiły dla nas laurki i nasze portrety…..oczywiście każda mama miała za zadanie zgadnąć , który portret jest jej .W ramach podziękowania dzieciaki dostały słodkie ciasteczka i cukierki. To był wzruszający i wspaniały Dzień Mamy.
Monika Świątek
Dla mnie to bardzo miło spędzony czas, dzieci super przygotowane. Dla mnie ważne było to ,że mogłyśmy posłuchać piosenek , które dzieci uczyły się przez cały rok …
Magdalena Sierankowska
…Ciekawa część artystyczna oraz wspólna zabawa z dziećmi. Najfajniejsze zadanie to taniec do piosenki o krasnoludku .
Beata Wojtasiak
Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego spotkania w szkole. Świetna zabawa z dziećmi i panią. Było super , dziękuję .
Anna Malinowska
Dzisiejsze spotkanie z okazji Dnia Mamy przebiegało w miłej atmosferze. Podczas wspólnych gier i zabaw wszyscy dobrze się bawili .
Wioleta Michalak
I ja tam byłam , również dobrze się bawiłam.
Beata Czerwińska
Wycieczka
Biorąc udział w ministerialnym projekcie „Poznaj Polskę” uczniowie naszej szkoły mogli wyruszyć na wycieczkę, która odbyła się dnia 27 maja 2022 roku. W podróż wyruszyli uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Opiekunami 28 osobowej grupy uczniów były panie: Beata Czerwińska, Daniela Kwiatosińska i Barbara Nowak. Dość wcześnie bo już o godzinie 7.00 rozpoczęliśmy naszą podróż w kierunku Warszawy. Jednak przed dotarciem do stolicy odwiedziliśmy dość ciekawe i intrygujące miejsce Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Dzieci mogły obejrzeć ponad 300 zabytkowych pojazdów produkowanych od początku ubiegłego wieku. Poznały historię niektórych pojazdów, między innymi do czego były wykorzystywane. Były bardzo zainteresowane pojazdami, ale i innymi eksponatami. Potem był przejazd do Warszawy. Na początku dzieci mogły podziwiać uroki miasta z okien autokaru, potem krótki spacer i obiad. Następnie był przejazd w okolice Centrum Nauki Kopernik. Jednak zanim tam weszliśmy sprzyjająca pogoda pozwoliła nam na przejście pod pomnik Warszawskiej Syrenki. Spędzony czas w Centrum Nauki Kopernik był wyraźnie niewystarczającym. Dzieci były zafascynowane możliwością przeprowadzania doświadczeń, eksperymentów, obserwacji. Trudno było oderwać je od samodzielnie zdobywanych umiejętności odkrywcy i badacza. Niestety możliwości takiej wyprawy są ograniczone i musieliśmy wyruszyć w drogę powrotną. Chociaż nie udało nam się zwiedzić Starówki, to i tak wrażeń było bardzo dużo. Wyjazd był bardzo udany, pomimo tego, że uczniowie nie mieli ze sobą telefonów komórkowych, ani innych urządzeń, bardzo mile spędzili czas w autokarze. Może wkrótce wyruszymy znowu na następną wyprawę.
Barbara Nowak
38
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
Po dwóch latach reżimu sanitarnego w związku z pandemią społeczność uczniowska 13 maja br. mogła świętować 28. rocznicę nadania imienia płk. pil. Szczepana Ścibiora naszej szkole. Świątecznie ubrane dzieci stawiły się na uroczystym apelu. Uczennica klasy V odczytała krótką biografię Patrona. Odśpiewaliśmy hymn szkoły - "Marsz Lotników", następnie w sztafecie pokoleń reprezentantów klas od najmłodszej do najstarszej, uczniowie przy tablicy pamięci złożyli wiązankę kwiatów w barwach narodowych i zapalili znicz. Prowadząca apel katechetka przypomniała, dlaczego data 13 maja została wybrana na dzień nadania szkole imienia naszego Bohatera. Tego dnia w 1952 roku Szczepan Ścibior usłyszał wyrok śmierci w tajnym procesie, w którym niesłusznie oskarżono go o współpracę z obcym wywiadem i działania na szkodę państwa polskiego. Wyrok wykonano 3 miesiące później - 7 sierpnia 1952 roku w Areszcie Śledczym na Rakowieckiej metodą katyńską - strzałem w tył głowy. Właśnie w tym roku 13 maja mija 70 lat od skazania Szczepana Ścibiora na karę śmierci. Jego doczesne szczątki odnaleziono po 66 latach w kwaterze "Ł" na warszawskich Powązkach. 6 listopada 2019 roku na terenie Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie odbył się pogrzeb Komendanta, już nie pułkownika lecz generała Szczepana Ścibiora, gdyż Pan Prezydent RP Andrzej Duda awansował go pośmiertnie do stopnia generała brygady. Tak oto po 68 latach historia zatoczyła koło. Nasz Patron powrócił w miejsce, z którego w sierpniu 1951 roku wezwany przez zwierzchników, wyruszył w ostatnią podróż w życiu samolotem do Warszawy. W Dzień Patrona uczniowie mieli jeszcze jedną atrakcję: oglądali prezentację multimedialną złożoną z fotografii przedstawiających nadanie szkole imienia 28 lat temu i jubileusz 25-lecia tego wydarzenia. Tym sposobem uczniowie w sztafecie pokoleń ciągle poznają piękne a także tragiczne życie Patrona, są strażnikami prawdy o nim oraz wartości i ideałów, którym był wierny do końca swych dni. Wzór życia generała Ścibiora jest jednym z fundamentów wychowania, pomaga kształtować postawy patriotyczne i obywatelskie naszych uczniów.
Beata Maciejewska
5
Święta majowe
Konkurs przyrodniczy o tytuł Młodego Przyrodnika dla klas 3
Konkurs przyrodniczy o tytuł Młodego Przyrodnika dla klas 3 odbył się w naszej szkole 28 kwietnia. Konkurs ten organizowany jest od ponad 20 lat i niezmiennie zajmują się nim panie: Barbara Nowak i Beata Czerwińska . W konkursie wzięło udział dziewięcioro dzieci ze szkoły w Uniejowie , troje z Wilamowa i troje z naszej szkoły. Naszą placówkę reprezentowali : Hanna Marciniak, Roksana Okrasa i Antoni Bartczak. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać znajomością świata roślin i zwierząt, treści geograficznych oraz zagadnień ekologicznych. Poziom wiedzy był dość wyrównany, lecz szczególną wiedzą wykazała się uczennica pani Urszuli Świerczyńskiej , Julia Kowal z Uniejowa, która otrzymała tytuł Młodego Przyrodnika. Wyróżnienia otrzymali : Oliwia Pacześna i Jan Tomaszewski -uczniowie pani Sylwii Wrąbel z Wilamowa oraz Hanna Marciniak – uczennica pani Barbary Nowak z Wielenina. Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Pana Burmistrza. Organizatorzy konkursu dziękują Panu Józefowi Kaczmarkowi za wsparcie , a nauczycielom i dzieciom za uczestnictwo. Mamy nadzieję , że za rok spotkamy się znów.
Beata Czerwińska
Archiwum Aktualności